Ombre Saç Modelleri

Ombre Nedir - Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modelleri her zaman trend olmuştur. Eskiden ombre saç dendiğinde belki birçok kişinin bu konuda bir fikri yoktu ama son yıllarda oldukça popüler olan ombre saçlar artık herkesin dilinde.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ombre saç modelleri trend olacak. Her ne kadar son yıllarda değişime uğrasa da havalı ve dikkat çekici görüntüsüyle kadınları cezbediyor. Bu makale de son yıllarda değişime uğrayan yeni nesil ombre saç modellerini inceleyeceğiz ve sizlere fikirler vereceğiz.

Ombre Nedir?

Saç renginin açık tonlardan koyu tonlara gitmesine ombre diyebiliriz. Dereceli olarak saçların koyu tonlara doğru gitme işlemine ombre saç modeli diyoruz.

Ombre Nedir - Ombre Saç Modelleri
Ombre Nedir – Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modelleri hemen hemen her ten rengine uygun bir modeldir ve bu yüzden de popülerliği oldukça artmıştır. Saçlarınızın doğal bir görünüme sahip olması veya boyalı olması ombre saç yapmanıza engel değil. Bazı kadınlar çok iddialı saç renkleriyle ombre modeli yaptırabiliyorlar.

Ombre saçın diğer bir avantajı da dip boyası kullanmanıza gerek olmamasıdır. Saçlarınızın uç kısımlarını renklendirerek ombre işlemi uygulayabilirsiniz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Nasıl Yapılır?
Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ombre saç modeli için saçlarınızı kademeli olarak boyamanız gerekiyor. En fazla tercih edilen ombre renkleri ise sarı, siyah, kızıl veya gri renkler oluyor. Bunun içinde bir saç boyasına ihtiyacınız olacak. Saçlarınızı daha parlak gösterecek ve yıpratmayacak bir saç boyası seçerek hemen ombre işlemine geçebilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz, ombre saç modeli için öncelikle uç kısımlardaki renkleri değiştirmeniz olacak. Evde ombre saç boyası yapmak için sizlere şöyle bir örnek verebiliriz; Gri ombre saç için saç boylarını ve uç kısımlarını koyu griden açık gri renge doğru değiştirin.

Ombre Saç Fiyatları

Ombre Saç Fiyatları
Ombre Saç Fiyatları

Öncelikle fiyatların ekonomik koşullara göre değiştiğini söylememiz lazım. Ombre fiyatları genel olarak 250 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Kuaförlerin kalitesine ya da bulundukları bölgelere göre fiyatlarda değişme olabiliyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise ombre yaptıracağınız kuaförün kullanacağı boyanın kaliteli olup olmadığını öğrenmenizdir. Eğer memnun kalmak istiyorsanız, mutlaka tanıdığınız veya kalitesini ispat etmiş uzman kuaförlerde bu işlemi yaptırın.

Ombre ile Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Ombre ile Sombre Arasındaki Fark Nedir?
Ombre ile Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Bu soru son zamanlarda çok sorulmaya başladı. Ombre saçlarda saç rengini açma işlemi geniş bir bölgeye yayılırken, sombre saçlarda ise kendi renginden en çok 2 ya da tona kadar açılma işlemi uygulanıyor ve bu işlem sadece saç uçlarında yapılıyor. Sombre saç modeli, ombreye göre daha doğal görünür. Ombre saç modellerinde saçlar 5 veya 6 tona kadar açılabiliyor.

Ombre Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Ombre Saç Modeli Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Eğer saçlarınızda daha açık bir ton kullanarak doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ombre saç modeli tam size göre. Saçlarınızın sarı ya da siyah olması hiç fark etmiyor. Ombre, her renk saç rengine uygun bir modeldir. Ombre işlemi sonrasında saçlarınız daha enerjik ve canlı görünecektir.

Peki ombre saç modeli en çok kimlere yakışır? Her ten rengine yakışan ombre saç modeli en çok buğday tenlilere yakışır. Kumral ve kahverengi saçlarınız varsa, saçlarınıza sarı yansımalar uygulayarak mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Esmer kadınların saçları ise ombre işlemi uygulandığında 4-5 ton açılır ve bu da daha parlak ve canlı bir görünüm sunar.

Evde Ombre Saç Boyası İle Saçı Boyama

Saçlarınızı kendiniz boyayacaksanız sizlere birkaç ürün önerebiliriz. Ombre saçlar genelde kuaförlerde yapılır ama evde de boyama işlemi yapılabilir.

Neva Blond Ombre & Bablights Saç Boyama Seti

Neva Blond Ombre & Bablights Saç Boyama Seti
Neva Blond Ombre & Bablights Saç Boyama Seti

Neva Blond markası en fazla tercih edilen ombre saç boyalarından bir tanesi. Bu linke tıklayarak inceleyebilir ya da satın alabilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/neva-blond-ombre-babylights-sac-boyama-seti-pm-HB00001AF2HF Fiyatı 100 TL altında olan bu ürünü alan kullanıcılar genelde memnun kalmış. Sizlerde site üzerinden yorumları inceleyerek karar verebilirsiniz.

Loreal Colorista Ombre Saç Boyası

Loreal bildiğiniz gibi en kaliteli saç boyası markaları içerisinde gösterilmektedir. Saçlarınızı ombre yapmak için Loreal Colorista Ombre saç boyasını deneyebilirsiniz.

Ombre Saç Modellerinden Örnekler

Ombre Saç Modelleri
Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modellerinden örnekler inceleyerek sizde kendi saçlarınıza ombre saç uygulaması yaptırabilirsiniz. Hoşunuza giden bir ombre saç modeli olursa, bunu kuaförünüze göstererek kendi saçınıza uygulatabilirsiniz.

Eriyen Ombre Saç (Melted Ombre)

Eriyen Ombre Saç (Melted Ombre)
Eriyen Ombre Saç (Melted Ombre)

Melted ombre olarak bilinen ve Türkçe’ye eriyen ombre olarak geçen bu model son yıllarda oldukça popüler ve yeni bir ombre tekniği. Sanki saçlarınız eriyormuş gibi bir görünüm sunuyor. İsmini de bu yüzden eriyen ombre olarak almış. Saçlar klasik ombre modellerindeki gibi koyu tondan açık tona doğru gidiyor. Bu gidiş çok doğal göründüğü için çok güzel bir görünüm sunuyor. Natürel bir görünüm sunan eriyen ombre de renk geçişleri çok yumuşak oluyor.

Eriyen ombre saç modelini daha çok sarı saçları olan kadınlar tercih ediyor. Aynı zamanda küllü tonları seven kadınlar da bu modeli deneyebilir.

Ters Ombre Saç Modeli

Ters Ombre Saç Modeli
Ters Ombre Saç Modeli

İsminden de anlaşılacağı gibi koyu renkten açık renge değil de, açık renkten koyu renge doğru giden ombre modelidir. Eğer saç uçlarım koyu olsun diyorsanız bu ombre modelini deneyebilirsiniz.

Yanan Kızıl Ombre Saç Modeli

Yanan Kızıl Ombre Saç Modeli
Yanan Kızıl Ombre Saç Modeli

Yanan ombre saç modelinin diğer bir ismi de fire ombre modeli olarak geçiyor. Daha çok kızıl tonlardan turuncuya doğru geçen bir model. Bu ombre saç modelini kuaförde yaptırabileceğiniz gibi Loreal Paris Colorista Hair Makeup Red isimli boyayı kullanarak evde de yapabilirsiniz. Oldukça cesur bir ombre modeli olan yanan ombre ile dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Kumral Tonlardan Sarı Ombre

Kumral Tonlardan Sarı Ombre
Kumral Tonlardan Sarı Ombre

Kumral saç renginden sarıya geçiş yapan bir ombre saç modeli. Dalgalı saçlara oldukça yakışan ombre model, doğal koyu kahverengi saçlardan sarıya doğru kusursuz bir geçiş yapmış. Gördüğünüz gibi kısa saç modellerine de ombre modeli oldukça yakışıyor.

Kahverengiden Sarı Ombre

Kahverengiden Sarı Ombre
Kahverengiden Sarı Ombre

Modelde dalgalı altın sarısı ombre saçları görüyorsunuz. Kökler kahverengi ve kahverengiden sarıya doğru giden sarı tonlar.

Koyu Kumraldan Bakır Rengine Ombre

Koyu Kumraldan Bakır Rengine Ombre
Koyu Kumraldan Bakır Rengine Ombre

Çikolata kestane renginden bakır rengine dönüşen göz alıcı bir ombre. Bu renk tonu tüm cilt tiplerine uygundur. Kumral olun veya esmer pek bir şey değişmeyecektir. Yüz şeklinizin de çok fazla önemi yok. Bu renklerle hem doğal bir görünüm hem de havalı saçlara sahip olacaksınız. Bakır çılgınlığından uzak durma ve sende bu saç modelini mutlaka dene.

 

Yorum yapın